WELDON
Polski

Park maszynowy do produkcji konstrukcji stalowych

Do dyspozycji Firmy Weldon Sp. z o.o. pozostają nowoczesne maszyny i urządzenia oraz odpowiednia infrastruktura pozwalajaca na produkcję wikogabarytowych i skomplikowanych konstrukcji stalowych. Są to między innymi:

Nowoczesny robot spawalniczy do produkcji konstrukcji stalowych

robot spawalniczy

 

Robot spawalniczy Kawasaki FA06E składający się z: dwóch stanowisk spawalniczych, ramienia robota na wysięgniku o zasięgu do 17m, dwóch stanowisk spawalniczych o wymiarach 6,5m na 2,5m oraz udźwigu do 5t. Dzięki takiemu zestawieniu możliwościi ramienia i obrotnic robot spawaliczny potrafi w niezwykle szybki i prezycyjny sposób połączyć za pomocą cigłej i dokładnej spoiny nawet duże i ciężkie elementy konstrukcji stalowych.

 

Żródłem spawalniczym jest Fronius TransPuls Synergic 5000 oraz dołączony panel Comfort S. Sterowanie robotem odbywa się za pomocą interfejsu Profibus. Uzupełnieniem całości jest podajnik drutu Fronius VR1500, chłodnica cieczy Fronius FK4000 i chłodzony cieczą palnik Fronius Robacta 500. Palnik czyszczony jest za pomocą automatycznej stacji czyszczącej: Binzel BRS ze specjalnym frezem i spryskiwaczem płynu antyodpryskowego. Do zamocowania palnika wykorzystane jest specjalne złącze antykolizyjne Abicor-Binzel CAT2 mjące zazadanie ochronę go przed uderzeniami w detale spawanych elementów w momencie wykrycia większego oporu.

 

Jest to obecnie jedyne tego typu urządzenie w woj. podkarpackim.

 

 

Weldon Sp. z o.o.

39-102 Brzezówka 90A

tel. +48 14 64-66-702 do 706

Ocynkownia Dębica

39-200 Dębica, ul. Metalowców 25

tel. + 48 14 670-48-15

realizacja: Ideo