WELDON
Polski

Domy z kontenerów morskich

Budownictwo modułowe - domy z kontenerów morskich

 

Dostępność i popularność kontenerów morskich oraz rozwój budownictwa i poszukiwanie nowych sposobów na zapewnienie atrakcyjnego zakwaterowania lub ciekawego i komfortowego mieszkania, spowodowało jeszcze większy wzrost zainteresowania kontenerami morskimi jako podstawie do tworzenia nowych obiektów jak mieszkania i domy z kontenerów. Dzięki rozwojowi tego profilu działalności powstają hotele z kontenerów, gastronomia w kontenerach jako plenerowe kawiarnie czy punkty gastronomiczne. Kontener to idealna bryła, gdzie na bazie jej konstrukcji poza domami z kontenerowymi czy mieszkaniami z kontenerów może je adoptować na kontenery techniczne kontenery techniczne, przerobione jako dogodne i bezpieczne miejsce do instalowania specjalistycznego sprzętu.

 

Domy z kontenerów morskich to nowoczesna i konkurencyjna alternatywa wobec tradycyjnych metod budowlanych. Domy z kontenerów morskich to obiekty będące adaptacją i przeróbką kontenerów morskich, polegającą na wykorzystaniu niezwykle wytrzymałej ramy stalowej wraz ze ścianami i mocnymi drzwiami.

 

Weldon od wielu lat buduje swoją pozycję i markę na rynku w zakresie produkcji kontenerów, gdzie w ramach tej działalności rozwijana się gałąź adaptacji kontenerów morskich i przerabianie kontenerów morskich. na domy z kontenerów morskich i mieszkania z kontenerów oraz hotele pracownicze, budynki usługowe z kontenerów, kawiarnie czy kontenery techniczne i przemysłowe.

 

Projekt budynku z kontenerów morskich obejmuje wszystkie działania adoptujące, wszystkie przeróbki zgodnie z zasadami rzemieślniczymi. Adaptacja kontenerów morskich to odpowiedź na ekologiczne działania mające na celu nadawaniu przedmiotom drugiego życia. Po wykonaniu szczegółowego projektu i dokładnemu zaplanowaniu wszystkich etapów prac, przystępujemy do realizacji konkretnych czynności na produkcji. Przeróbka i adaptacja kontenerów morskich to za każdym razem tworzenie nowego, indywidualnego obiektu.

 

Wszelkie prace to wykonanie zmian w kontenerze od drobnej ingerencji w jego konstrukcje po przebudowę konstrukcji kontenera, usuwanie ścian, montaż instalacji i montaż wyposażenia. Tego typu obiekty to rozwiązania szybkie w realizacji obiekty, których budowa w zaleności od wielkości i skomplikowania może trwać do kilku miesięcy.

 

Dom z kontenerów

Budownictwo kontenerowe jest nowym rodzajem budownictwa modułowego lub budownictwa kontenerowego o wyjątkowo szerokim wykorzystaniu i przeznaczeniu.

 

Walorem jest szybki czas realizacji, co przekłada się na koszty inwestycji. Cena kontenerów morskich, cena adaptacji kontenerów morskich to zdecydowanie inne koszty realizacji i czas wykonania realizacji. Z kontenerów juz dziś buduje się również obiekty przemysłowe, jak np. hale, magazyny, pomieszczenia gastronomiczne w wersji mobilnej i stałej o powierzchni od kilku metrów kwadratowych do dużych, kilkusetmetrowych obiektów.

 

Z kontenerów można postawić szkołę z kontenerów czy przedszkole z kontenerów. Z kontenerów morskich można postawić domek letniskowy, który po zamontowaniu instalacji może być obiektem całorocznym, spełniającym wymagania energooszczędności.

 

Domy z kontenerów - technologia budowy

Podstawą realizacji jest kontener morski, nowy lub używany. Niezwykle wytrzymała rama i konstrukcja kontenera to samonośna rama stalowa pełniąca funkcję szkieletu jest wykonana z profili zamkniętych, walcowanych.

 

Zespawane profile są piaskowane i następnie zabezpieczone przez pokrycie antykorozyjną powłoką lakierniczą. Ściany zewnętrzne, sufit oraz podłoga wykonane są z ocynkowanej blachy, usztywnionej bocznymi wzmocnieniami i wypełnione materiałem izolacyjnym jak wełna mineralna lub izolacja poliuretanowa.

 

W termoizolacji kontenera stosowane są te same materiały co w budownictwie tradycyjnym. Od wewnątrz używa się płyty gipsowo - kartonowe lub płyty wiórowe. W przypadku elewacji występuje dowolność zastosowania oryginalnych rozwiązań.

 

Adaptacje i przerabianie kontenerów na domy z kontenerów morskich i obiekty mieszkalne, uwzględniają pełny zakres prac adaptacyjnych tj. wstawianie stolarki okiennej, drzwi, montażu przeszkleń, ścian oraz wykonywaniu instalacji: elektrycznej, wodnej, kanalizacyjnej, informatycznej czy alarmowej. Na specjalne zamówienie instalujemy klimatyzację, systemy wentylacyjne wraz rekuperacją. Montujemy ściany wewnętrzne karton - gips, specjalne fasady. Do kontenerów projektujemy i wykonujmy funkcjonalne: schody modułowe, tarasy stalowe, attyki, przeszklenia wewnętrzne, elewacje, sanitariaty, otwierane ściany boczne - wykorzystywane jako taras lub zadaszenie. Kontenery morskie występują w kilku rodzajach i odmianach – najbardziej popularne i najczęściej występujące się tzw. kontenery 20 i kontenery 40 tj. długość odpowiednio 20 i 40 stóp (ok. 6m i 12m).

 

Domy z kontenerów - posadowienie

Przygotowanie posadowienia jest zależne od warunków geologicznych i rzeźby terenu. Najbardziej popularnym rozwiązaniem jest posadowienie kontenerów na wypoziomowanych betonowych bloczkach, które należy stabilnie osadzić na twardym gruncie.

 

Stopy fundamentowe preferowane są w przypadku stałych, większych obiektów jak domy.. Beton należy wylać w uzbrojonym na głębokość poniżej warstwy przemarzania. Fundamenty w takiej realizacji stanowią znaczną cześć kosztów, co należy rozważyć i w razie możliwości z nich zrezygnować. Wykonujemy projekt budowlany, przygotowujemy dokumentację, pomagamy przy wszelkich pozwoleniach oraz kompleksowa realizację.

 

Domy z kontenerów - instalacje

W domach kontenerowych stosuje się te same materiały i zasady przy montażu instalacji. Instalacje w domach z kontenerów: przyłącza mediów, instalacja elektryczna wraz z montażem gniazd i włączników gniazd i włączników, instalacji grzewczej - stosuje się ogrzewanie elektryczne lub podpięcie do zewnętrznego źródła. Montuje się również instalacje wod-kan , klimatyzację czy rekuperatory.

 

Cena kontenera, cena domu z kontenerów

Aby przygotować wycenę domu z kontenerów niezbędny jest opis budynku, jego bryła oraz określenie potrzeb przez inwestora. Mając te informacje, zabieramy się na przygotowanie projektu domu z kontenerów. W tym czasie nasz projektant będzie się z kontaktował z Inwestorem, dogrywał szczegóły. Na końcu na podstawie skalkulowania wszystkich kosztów przedstawimy Państwu cenę domu z kontenerów morskich.

 

Czas budowy domu z kontenerów morskich

Czas budowy domu z kontenerów morskich zależy od wielkości obiektu i standardu wykończenia.

 

Budowa domu z kontenerów morskich :

  • Doradztwo przy tworzeniu koncepcji domu - wsparcie przy podjęciu decyzji, wybór technologii, wybór materiałów
  • Projekt domu z kontenerów - dokumentacja techniczna, rysunki, wizualizacje
  • Przy seryjnym zleceniu produkcja prototypu - sprawdzenie jakości i parametrów budynku
  • Pełny zakres prac, przerobienie kontenera morskiego - wycinanie, szlifowanie, spawanie, gięcie, wiercenie, montaż urządzeń
  • Moce produkcyjne - od kilku do 200 modułów miesięcznie
  • Logistyka i transport i montaż kontenera morskiego
  • Realizujemy - domy z kontenerów morskich, kawiarnie a kontenerów morskich, hotele z kontenerów morskich, hotele z kontenerów dla pracowników, budynki noclegowe, noclegownie z kontenerów, mobilne kasyz kontenerów, biura z kontenerów morskich, lokale gastronomiczne z kontenerów morskich, restauracje z kontenerów, szkoły z kontenerów, przedszkola z kontenerów, kontenery techniczne, kontenery specjalistyczne, domy z kontenerów morskich.

 

Dodatkowo w ramach prowadzonych usług wynjamujemy kontenery mieszkalne i budynki mieszkalne z kontenerów.

 

Domy z kontenerów morskich oraz kontenery mieszklane możemy dostarczyć do miast jak: Warszawa, Kraków, Łódź, Rzeszów, Gdańsk, Poznań, Wrocław, Lublin, Zamość, Bydgoszcz, Gdynia, Sopot, Nowy Sącz, Zakopane, Mielec, Katowice, Białystok, Szczecin, Toruń.


 

Weldon Sp. z o.o.

39-102 Brzezówka 90A

tel. +48 14 64-66-702 do 706

Ocynkownia Dębica

39-200 Dębica, ul. Metalowców 25

tel. + 48 14 670-48-15