WELDON
Polski

Kontenery do kwarantanny

Propozycja zespołu kontenerów dla osób, które muszą przejść kwarantannę w związku z potencjalnym zakażeniem koronawirusem wywołującym  COVID-19. Kwarantanna to jedna z opcji użycia kontenerów, gdzie najważniejszym celem jest ograniczenia transmisji koronawirusa.

Izolacja i kwarantanna w kontenerze w czasach Covid-19

 

Potencjalna konfiguracja kontenerów do kwarantanny:

 

Dom mieszkalny - składający się z dwóch kontenerów dla łącznie ośmiu osób, wyposażony w cztery łóżka piętrowe. Pomiędzy dwoma kontenerami mieszkalnymi przewidziano kontener z prysznicem, aneksem kuchennym i toaletą.

 

Kontener jednoosobowy - kontener izolatorium - pełni funkcję izolatki z własnym węzłem sanitarnym, przestrzenią mieszkalną, w której wydzielono aneks kuchenny, prysznic i toaletę. Kontener jako forma izloacji może być uzytkowany przez osoby z podejrzeniem Covid-19.

 

Kontener ambulatorium - przestrzeń do udzielania podstawowej pomocy medycznej. Kontener do dekontaminacji - tzn. kontener w którym można dokonać odkażania powierzchni ciała i przedmiotów.

 

Kontenery dla ratowników medycznych - Zestaw kontenerów dla służb medycznych i ratowników medycznych zmniejszający transpisję choroba koronawirusowej COVID-19.

Kontenery gotowe natychmiast do zamieszkania.

W kontenerach izolatkach można przygotować miejsca noclegowe, w tym również dla osób niepełnosprawnych ruchowo.

Kwarantanna przed skierowaniem do placówek opieki.

Z kontenerów można zapewnić schronienie dla osób w innej, dodatkowej formie niż noclegownie czy schroniska.

Kwarantanna osób wracających z zagranicy

Kontenery mieszkalne gotowe do natychmiastowego zamieszkania

 

Mieszkalne moduły kontenerowe to optymalny, szybki i łatwy sposób na zapewnienie bezpiecznej i szybkiej kwarantanny dla osób powracających z zagranicy do kraju. Ze względu na swoją konstrukcję można go szybko przewieść i ustawić w dowolnym miejscu oraz podpiąć niezbędne miejsca.

 

Kontenery mieszkalne posiadają wydzieloną przestrzeń mieszkalną, aneks kuchenny oraz łazienkę z kabiną prysznicową, umywalką oraz zasobnikiem na wodę. Kontener mieszkalny należy tylko wyposażyć szafki, stoliki, krzesła, pościel oraz telewizor. Tak wyposażony obiekt może być użytkowany jako jeden moduł lub zestawiany z innymi kontenerami tworząc większy obiekt, podzielony na samodzielne pokoje.

 

Tego typu obiekty mogę być realizowane dla jednostek samorządowych, fundacji czy wojewody w celu:

  •  ograniczenia przemieszczania się osób bezdomnych
  •  zapewnienia miejsca do odbycia kwarantanny
  •  miejsca dla osób z podejrzeniem zachorowania
  •  noclegownie i schroniska

 

W dobie pandemii koronowirusa polecamy: kontenery przechodnie, kontenery selekcji pacjentów oraz kontenery medyczne i kontenery socjalne. Wiecej o kontenerach mieszkalnych: weldon.pl i kontenery.weldon.pl

Film z montażu kontenerów minimalizujących transmisję COVID-19

 

Krótki film z montażu kontenerów socjalnych dla zespołu ratownictwa medycznego, ze Szpitala Specjalistycznego w Jaśle. Kontenery mają za zadanie minimalizację transmisji infekcji COVID -19 wśród pracowników medycznych. Ratownicy będą dysponowali trzy obiekty kontenerowe, złożone z dwóch modułów każdy.

 

Kontener sanitarny posiada toaletę, umywalkę, prysznic z podgrzewaczami wody oraz wydzieloną szatnie "czystą" i "brudną" oraz przedsionek. Kontener socjalny posiada aneks kuchenny z lodówką, zlewem i kuchenką dwupalnikową oraz klimatyzator.

 

Film: https://youtu.be/h4jxhu6ANsk

Maszy pytanie ?

Zadzwoń lub napisz do nas!

tel. 697 770 088

mail: sprzedaz@weldon.pl


 

Weldon Sp. z o.o.

39-102 Brzezówka 90A

tel. +48 14 64-66-702 do 706

Ocynkownia Dębica

39-200 Dębica, ul. Metalowców 25

tel. + 48 14 670-48-15