WELDON
Polski

Kontenery trenażery

Trenażer z kontenerów 

Trenażery z kontenerów

 

Produkowaliśmy trenażery z kontenerów do gaszenia pożarów wewnętrznych dla Ośrodków Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej.

 

Pierwszy i jednocześnie wzorcowy prototyp został postawiony na terenie Ośrodka Szkolenia Komendy Wojewódzkiej PSP w Olsztynie, po jego pozytywnym odbiorze wykonano kolejne trenażery w 18 lokalizacjach.

 

Trenażery znajdują się one w Ośrodkach Szkolenia Komend Wojewódzkich PSP w Bornem Sulinowie, Lublinie, Sieradzu, Pionkach, Nisku, Łapach, Słupsku, Łubiance, Komendach Powiatowych/Miejskich PSP w Miliczu, Gorzowie Wielkopolskim, Warszawie, Katowicach, Poznaniu oraz w bazie SGSP w Nowym Dworze Mazowieckim i na poligonach Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu i Centralnej Szkoły PSP w Częstochowie.

 

Budowa trenażara z kontenerów

Trenażery składają się z modułu ogniowego (komora ogniowa + pomieszczenia) oraz modułu taktycznego imitujący budynek. Moduł ogniowy stanowi jeden kontener z komorą ogniową, zaś moduł taktyczny składa się z ośmiu połączonych ze sobą kontenerów. Oba moduły tworzą funkcjonalną imitację budynku mieszkalnego, zaadaptowanego do nauki i doskonalenia zawodowego strażaków. Podstawą konstrukcyjną są kontenery morskie 20 i 40 stopowe.

 

Oddane Trenażery są przewidziane przede wszystkim do realizacji „Programu szkolenia z zakresu gaszenia pożarów wewnętrznych”, jak również do realizacji procesu kształcenia instruktorów prowadzących zajęcia z gaszenia pożarów wewnętrznych jak również do wsparcia procesu doskonalenia zawodowego strażaków PSP i OSP.

 

Uniwersalna konstrukcja trenażera pozwala na realizację szeregu innych dodatkowych elementów szkoleń, np. z dziedziny ratownictwa wysokościowego, chemicznego czy poszukiwawczo-ratowniczego. Trenażer tworzy zwartą powierachnię dydaktyczno - naukowo - treningową .

 

 

W jego zakresie wyodrębniono następujące częsci funkcjonalne:

  • komponant ogniowy: obszar paleniska, obszar ćwiczebny,
  • komponent taktyczny: schody zewnętrzne, schody wewnętrzne,
  • pomiezczenia do ćwiczeń,

 

Wykonane w naszym zakładzie trenażery są elementem ujednoliconej bazy dydaktycznej Państwowej Straży Pożarnej na terenie całego kraju.

 

Obiekt został zaplnowany jako obiekt modułowy, którego konstrukcja umozłiwia jego szybki rozebranie, przeniesienie i ponowne zmontowanie w dowolnym miejscu, przy stosownie przygotowanym podłożu, o określonej nośności i spadkach.

 

Wykonanie trenażerów dla Państwowej Strazy Pożarnej czy tez domów z kontenerów morskch, biurowców z kontenerów morskch jest elementem szerszego zagadaniania, jakim jest adaptacja kontenerów morskich. Adaptacja kontenerów morskich bardzo cześto potocznie nazywana jest przeróbką kontenerów morskich.

 

Dostępność kontenerów morskich, poszukiwanie nowych trendów w architekturze oraz  rosnące potrzeby społeczne, każdego dnia odsłaniają nowe koncepcje i zastosowanie dla kontenerów morskich. Począwszy od solidnych trenażerów i kontenerów przemysłowych, kontenerów technicznych przez industrialne, nowoczesne hotele, aż po domy z kontenerów morskich po nieznane adaptacje i przeróbki kontenerów morskich. 

Zachęcamy również do zaponania się z zakładkami adaptacja i przerabianie kontenerów morskich oraz projektowanie kontenerów i budynków modułowych.

 

 

Trenażer z kontenerów...
Zewnętrzne schody.
Trenażer z kontenerów
Widok na bok trenażera
Bok trenażera z...
Wejście do trenażera

Jesteś zainteresowany trenażerem z kontenerów?

Zadzwoń !

697 770 088 


 

Weldon Sp. z o.o.

39-102 Brzezówka 90A

tel. +48 14 64-66-702 do 706

Ocynkownia Dębica

39-200 Dębica, ul. Metalowców 25

tel. + 48 14 670-48-15