WELDON
Polski

Szkoła modułowa

W wielu miejscowościach w Polsce pojawia się dziś problem przeładowania szkół lub ich braku. W efekcie powstaje obawa, czy dla każdego ucznia znajdzie się miejsce w szkole. Z pewnością jako społeczeństwo nie powinniśmy dopuścić do sytuacji, gdy część dzieci i młodzieży zostanie pozbawiona szansy edukacji. Ryzyko takie powodują również kataklizmy atmosferyczne lub awarie instalacji, powodujące zniszczenie budynków szkolnych lub przedszkolnych. Z myślą o tych skrajnych sytuacjach zaprojektowano szkołę modułową montowane z kontenerów.

 

Realizacja szkoły modułowej z kontenerów

 

 

Korytarz - szkoła modułowa
Korytarz - szkoła...
Sala lekcyjna - szkoła modułowa
Sala lekcyjna - szkoła...
Sala lekcyjna - szkoła z kontenerów
Sala Lekcyjna - szkoła z...
Szkoła kontenerowa - korytarz
Korytarz - szkoła...
Szkoła mudułowa
Sala lekcyjna - szkoła...
Szkoła modułowa
Szkoła modułowa z...
Szkoła modułowa z kontenerów
Toalety w szkole...
Szkoła modułowa z kontenerów
Sala przedszkola w...
Szkoła modułowa z kontenerów
Sala przedszkolna z z...
Szkoła modułowa - biblioteka
Biblioteka w kontenerze
Szkoła modułowa - korytarz
Szkoła modułowa -...
Szkoła modułowa - sala lekcyjna
Sala lekcyjna z tablicą...
Szkoła modułowa - sala zabaw
Sala zabaw w szkole z...
Szkoła modułowa
Pokój nauczycielski w...
Szkoła z kontenerów
Szkoła z kontenerów -...
Szkoła z kontenerów
Szkoła z kontenerów

 

Szybka realizacja i niski koszt wykonania szkoły modułowej

 

Szkoła modułowa powstaje w odpowiedzi na nagłą potrzebę, stąd też konieczność jak najszybszej realizacji budowy. Przeciętny czas postawienia gotowego do użytku budynku to ok. 1 miesiąc, a wraz z fundamentami czas wynosi do 2 miesięcy. W porównaniu do szkół murowanych budowanych latami, realizacja przebiega zatem błyskawicznie.

 

Między innymi ze względu na krótki czas realizacji, trudno o budynek, którego budowa byłaby tańsza. Do niskich kosztów robocizny należy dołączyć brak opóźnień wynikający z kontynuowania prac budowlanych w każdych warunkach atmosferycznych. Nie musimy czekać na wysokie temperatury powietrza, niezbędne dla uzyskania odpowiednich właściwości przez materiały łączeniowe wykorzystywane przy budowie obiektów murowanych. Dlatego, gdy np. dojdzie do zasypania szkoły, natychmiast rozpoczynamy budowę obiektu modułowego, aby uczniowie jak najszybciej rozpoczęli naukę.

Komfort i bezpieczeńśtwo w szkole modułowej

 

Pragniemy zapewnić, że szkoły modułowe spełniają wymagania p. poż., a także wymagania najbardziej restrykcyjnych norm sanitarnych. Budynek posiada również izolację cieplną oraz instalację grzewczą. Obiekt jest skutecznie zabezpieczony przed zjawiskami atmosferycznymi, co zapewnia spokój rodzicom wysyłającym swoje pociechy do szkół czy przedszkoli z kontenerów. Zdajemy sobie również sprawę, jak ważna jest estetyka budynków edukacyjnych. Tworzone przez nas obiekty kontenerowe przewyższają pod tym względem wiele budynków murowanych.

 

 


 

Weldon Sp. z o.o.

39-102 Brzezówka 90A

tel. +48 14 64-66-702 do 706

Ocynkownia Dębica

39-200 Dębica, ul. Metalowców 25

tel. + 48 14 670-48-15