WELDON
Polski

Wynajem kontenerów morskich

Wynajem kontenerów morskich

Wynajem kontenerów morskich to usługa mająca na celu zapewniania zabezpieczenia transportowanego towaru.  Kontenery morskie to rozwiązanie będące oparte na opakowaniu wielokrotnego użytku mające zastosowanie w logistyce, transporcie morskim, transporcie kolejowym i samochodowym. Kontenery morskie są budowane wg określonych standardów ISO i posiadają znormalizowane gabaryty oraz parametry wytrzymałościowe. Standaryzacja kontenerów morskich poprawia bezpieczeństwo oraz ułatwia wszystkie operacje związane z transportem tj. załadunek, mocowanie kontenera na naczepie oraz rozładunek oraz mocowanie kontenera na statku. Kontenery morskie posiadają bardzo solidną i wytrzymałą konstrukcję, zaopatrzoną w wytrzymałe drzwi. Całość doskonale chroni zawartość transportowaną na długich trasach . Kontenery morskie poza solidną konstrukcją z wytrzymałych materiałów są bardzo szczelne, tak aby w transporcie morskich zabezpieczać transportowane produkty przed wodą morską. Kontenery to produkty,  które najczęściej do europy trafiają wraz z produktami z Azji, a następnie ponownie wypełnione produktami transportowane są w inne miejsce. Wysoka skuteczność kontenerów w ochronie transportowanego towaru zaowocowała ich wielką popularnością jako mobilnych magazynów wykorzystywanych na budowach, jako zabezpieczenie maszyn i urządzeń, firmy handlowe. Kontenery morskie często przerabiane są na kontenery techniczne.

Wszystkie walory techniczne, parametry oraz dostępność kontenerów morskich sprawia, że zyskały one wielką popularność nie tylko w logistyce, ale też w przemyśle, handlu czy inwestycjach budowlanych. Wynajem kontenerów morskich to rozwiązanie zapewniające szybkie pozyskanie wysokiej jakości przenośnego magazynu, którego możemy transportować i ustawiać w dowolnym miejscu.   Wynajmowany kontener morski zapewni doskonałą ochronę produktów w okresie wynajmu, a po tym okresie jest zwracany do firmy prowadzacej wynajem kontenerów.

W naszej ofercie znajdują sie nowe kontenery morskie i kontenery używane. W naszym zakładzie produkcyjnym dokonujemy różnorodne przeróbki, wycinamy otwory, dodajemy okna i drzwi, montujemy wskazane instalacje. Możemy kontener przerobić na dom z kontenerów morskich.  

Wynajmowane kontenery morskie – wymiary

Kontenery morskie oferowane kilku standardowych wielkościach, najważniejszym jest długość kontenera stanowiąca wielokrotność stopy amerykańskiej (299mm). Najpopularniejsze są kontenery - 20 i 40 stopowe.

Oznaczenie HC (high cube) oznacza kontener o podwyższonej wysokości. Dostępne są także kontenery morskie open top niewyposażone w dach, co umożliwia załadunek do ich środka  dużych przedmiotów za pomocą dźwigu lub z otwieranymi bokami. To rozwiązanie (open side) stosuje się także do ułatwienia załadunku dużych przedmiotów.

 Kontenery wynajmowane są przez naszych partnerów biznesowych w mielu mistach kraju jak: Warszawa, Rzeszów, Gdańsk, Katowice, Lublin, Kraków, Wrocław, Poznań, Radom, Kielce, Biełystok, Toruń, Gdynia, Szczecin. 


 

Weldon Sp. z o.o.

39-102 Brzezówka 90A

tel. +48 14 64-66-702 do 706

Ocynkownia Dębica

39-200 Dębica, ul. Metalowców 25

tel. + 48 14 670-48-15